Bir Zamanlar İstanbul’da Baron Savaşları

Yazarı: Ali Rasim Erk
Sayfa Sayısı: 335
Baskı Yılı: 2019
Dili: Türkçe
ISBN: 9786052307311
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 12,5 x 19,5 cm


Tanıtım Metni:

Bu kitap bir mafya romanıdır. Karakterler ve olaylar en az İstanbul kadar gerçektir. İstanbul mafyasının kanlı tarihi…

Birinci Dünya Savaşı henüz bitmiştir. Dünyanın merkezi konumundaki İstanbul’da, siyasi karışıklıkları fırsat bilen mafya yapılanmaları yeni yeni palazlanmaktadır.

Rus mafya babası Pavel Orlov, İtalyan mafya babası Felliciano, Türk mafya babası Turgut Koloğlu ve onların en az babaları kadar gaddar olan çocukları…

Bankerler, ezenler ve ezilenler…

Her mafya krallığını ilan etmek için fırsat kollarken, yıllar sonra kanlı çatışmalar ortasında kalan bir Yahudi tetikçi olan Amar sahneye çıkar.

Amar Nazi zulmünden kurtulan, Felliciano tarafından İstanbul’a getirilen biridir. Üvey babası olan Felliciano’nun intikamını aldığında İstanbul mafyası tarafından bir ölüm listesi hazırlanır. 1976 yılının ilk günlerinde İstanbul kara kışı yaşarken sokaklar hiç olmadığı kadar ısınacaktır.

Sağ-Sol kavgasının körüklendiği o yıllarda kimin masum kimin suçlu olduğunu anlamak hiç de kolay değildir.

Bu roman aslında sadece bir roman değildir. Bir zamanlar İstanbul’da çekilen acıları ve aşkları da dram yüklü hayatlarla gözler önüne sermektedir. 1976 yılının o ilk günlerindeki toplumsal kaosu farklı dinden ve ırktan insanların hayatlarını irdeleyerek işlemektedir.